Bůh stvořil člověka, aby člověk stvořil internet.

Krása a mozek

31. ledna 2011 v 12:29 | heavy_head |  Šachy

Alina l´Ami vyzpovídala na svém blogu indickou šachistku Taniu Sachdev, která se letos účastnila C- turnaje ve Wijk aan Zee. Ten rozhovor, plný smajlíků a dívčího chichotání, byl naprosto zbytečný, mně by úplně stačilo se na ni dívat. :-)


Tania Sachdev - Interviewtania prima


Ti, kdo říkají, že krása a mozek se jen zřídka nacházejí na jednom místě, by se měli podívat na tuhle čtyřiadvacetiletou šachovou naději. O tom, že je Tania talentovaná, není sporu: je držitelkou ženského velmistrovského titulu a živým důkazem toho, že šachy vůbec nemusí být nudné! Ničím se neliší od ostatních dívek svého věku, přátelé a spolužáci ze školy ji znají jako přímočarou, bezprostřední a milou dívku, která je pro každou legraci. Úspěch jí hlavu nepopletl, skromnost je stále jednou z jejích největších předností. 

Tania provádí ty správné tahy nejen na šachovnici, ale i v životě. V turnaji se jí daří (zatím získala 6,5 bodu z 12-ti, přičemž v silné konkurenci), a v simultánce proti úspěšným podnikatelům hlavního sponzora turnaje Tata Steel byla velmi úspěšná, ukázala svou třídu: nakažlivým úsměvem a osobním kouzlem byla zároveň skvělou společnicí i "strašlivým" soupeřem pro všechny muže v jejím dosahu.


Hraješ ve Wijku poprvé. Jak se ti tu líbí?


Jsem opravdu nadšená, je úžasné být na takovém silném turnaji, s tak dlouhou historií. Tohle je pravděpodobně nejsilnější turnaj, na jakém jsem dosud hrála, je mi velkou ctí, že mě sem pozvali a ... ano, jsem velmi ráda, že mohu být součástí této velké události.


Měla jsi před začátkem turnaje nějaké osobní cíle?


Myslím, že nejlepší je připravit se na každou partii, jsem tady hráčkou s nejnižším ratingem, takže vím, že mě v každém kole čeká těžký boj; myslím, že mým cílem pro tento turnaj je pokusit se hrát ty nejlepší šachy, jakých jsem momentálně schopna. tania focusing
Soustředění před začátkem partie...Vím, že jsi trénovala s Vladimirem Chuchelovem, ještě pořád spolu pracujete?


Ano, samozřejmě! Je to velmi uznávaný a slavný trenér, připravuje celý holandský národní tým! Proto je také hodně zaneprázdněný a je těžké si s ním domluvit nějakou schůzku. :-) Ale určitě budeme spolu zase brzy trénovat. 


Zlepšila jsi se tak hodně díky nějakým Vladimirovým tajným receptům?


Vždy jsem na sobě hodně pracovala, už s mým bývalým trenérem v Dillí, ale spolupráce s Vladimirem je rozhodně přínosem, doufám, že budu ještě lepší! Mimochodem, vzpomínáš si, Alino, že jsme spolu kdysi hrály na Mistrovství světa v kategorii do 10-ti let v Brazílii?


Teď, když jsi to zmínila, si na to vzpomínám. Bylo to tak dávno. :-) Jak to tenkrát dopadlo?


Myslím, že jsi vyhrála. Nosila jsi tenkrát na hlavě takovou červenou čelenku. :-)


:-))) Já vím, moc dobře to nevypadalo, ale bylo mi teprve deset, a já si myslela, že mi to přinese štěstí, když ji budu nosit, a opravdu jsem v ní vyhrála všechny své partie... do té doby, než jsem začala prohrávat :-))


Ale já myslím, že to fungovalo, nakonec jsi se přece stala mistryní světa. :-)


Je to možné. :-) Jsi taky pověrčivá? Provádíš před partií nějaké soukromé rituály?


Ani ne. Možná bych s něčím takovým měla začít, ale zatím to nedělám. :-)


Pamatuji si, že na turnajích tě vždycky doprovázela tvoje matka. Ještě pořád to dělá?


Dříve to tak dělávala. Teď už spíš vyhledává pěkná místa s plážemi a sluncem a takovými věcmi. :-) Ne, žertuju, stará se teď o svého vnuka. Trochu se mi po ní stýská.


Hráváš na mnoha turnajích, někdy i daleko od domova?


Indie je v jistém smyslu trochu odříznutá, není tu tolik turnajů tak jako v Evropě. Situace se vylepšuje, ale i tak je důležité cestovat do zahraničí. Musím to dělat, jinak to nejde. Takže ano: hodně cestuju, baví mě hrát, lepší už to ani být nemohlo. :-) Nemám tolik času, kolik bych chtěla pro svůj osobní život, ale víš, jak to chodí... aspoň si víc vážím toho, co mám. Rodina i můj domov mi moc chybí... Jsem domácí typ, víš, jak to je, indická kultura je založena na silných rodinných poutech, to mi hodně schází. Ale co naděláš? :-)


best wedding
Tradiční indická svatba!


indian clothes
Nebuďte smutní, Tania se nevdávala, prozatím ještě ne... :-)with friends
S kamarádkamiJak to vypadá s šachem v Indii právě teď?


Je to o mnoho lepší než dřív, šachy se stávají populární, lidé v Indii si konečně uvědomili, že existují i jiné sporty než kriket. Ale je před námi ještě dlouhá cesta, jak jsem řekla, zlepšuje se to, ale bude to ještě nějaký čas trvat. Pro mladou generaci, pro děti řekněme mezi osmi a desíti lety, je příznivá doba, budou mít větší šance se prosadit a uspět. 


Pořád studuješ?


Dokončila jsem studia a nyní pouze hraju šachy. Pracovala jsem pro společnost Air India, ale šachy jsou stále moje hlavní profese. Dokáží se mi přizpůsobit, takže můžu bez problémů hrát turnaje a nemusím chodit do kanceláře.


To zní jako vysněné zaměstnání! A co vlastně přesně děláš?


Pracuji v obchodním oddělení, takže v podstatě kontroluju jízdenky v příjezdové hale. Nemusím tam docházet pravidelně, jako v normální stálé práci, mám dostatek času na hraní šachů. Ale když už tam jdu, mohu se účastnit různých obchodních jednání.


Mělo to v práci nějakou odezvu, když tě pak viděli v celostátním týdeníku o módě?


Nabídka na modeling přišla vloni, poté, co jsem dokončila vysokou školu. Vyhrála jsem spoustu šampionátů: mistrovství Asie, mistrovství Indie, chtěli se mnou navázat spolupráci. Během mého studia mi práci nabídnout nemohli, ale poté, co jsem absolvovala, jsem popadla svoji šanci za pačesy. :-)


modewoman
Tania na přehlídkovém molu pro návrháře Narendra Kumara. Krásná, inteligentní a sebevědomá: dokonalá kombinace!


with sister
Tania na přehlídce Wills Lifestyle India Fashion Week v Novém Dillí v sobotu 24. října 2009.Co jsi studovala?


Anglickou literaturu: hodně Shakespeara. :-) Bavilo mě to, mám ráda čtení, takže jsem se na to i hodila. 


Můžeš mi říct něco o ceně, kterou jsi dostala, Arjuna Award?


Je to jedno z největších ocenění, které může sportovec v Indii dostat. Máme u nás pouze jednu sportovní cenu, a tu obdržel Anand. Na Arjuna Award je nominováno 12 sportovců z různých sportovních odvětví. Je to opravdu prestižní ocenění a pro mne to znamenalo hodně: za ten poměrně náročný život, který jsem si zvolila, se spoustou cestování, odříkání, se mi nakonec dostalo uznání... toho si opravdu velmi vážím.


Arjuna Award
Tania přebírá cenu Arjuna Award, 29. srpna 2009.india champion
Tania mistryní Indie mezi ženami, 2007Zmínila jsi, že ráda cestuješ. Na kterém místě se ti líbilo nejvíc?


Myslím... hodně se mi líbilo na Islandu, pořádají tam velmi pěkné turnaje a mně se tam i celkem dařilo. Ale moje nejoblíbenější země - samozřejmě kromě Indie - je Španělsko. Strávila jsem dva a půl měsíce v Barceloně a bylo to prostě úžasné! Hlavně proto, že bylo právě léto. :-)


Vzpomínáš si na okamžik, kdy ses rozhodla, že šachy se stanou tvojí životní profesí?


Bylo to poté, co jsem vyhrála mistrovství Asie v kategorii do 16-ti let - myslím, že to byla ta chvíle, kdy jsem se rozhodla věnovat se šachu profesionálně. Byl to velice silně obsazený turnaj, startovalo v něm mnoho nadějných čínských a vietnamských šachistů a šachistek. A pamatuji si, že při závěrečném ceremoniálu hráli indickou hymnu a já se cítila tak... byl to báječný pocit, a já si v tom momentu uvědomila, že to je to, co bych chtěla v životě dělat, to byl zlom v mé šachové kariéře. Ale chtěla bych v životě dělat i spoustu jiných věcí. Hraju šachy už... hádám tak 15 roků? Takže bych si chtěla vyzkoušet i něco jiného, ale teď mě můj život těší: cestování po světě a hraní šachů. Když toho budu mít už dost, můžu s tím přestat, ale teď jsem šťastná: reprezentuju Indii, svou zemi, hraju na olympiádách... Zatím ještě bych to nechtěla měnit. :-)


Bohužel, ženských turnajů se nepořádá mnoho. Je něco, čím byste mohly přilákat zájem sponzorů? 


Myslím, že v poslední době už se to zlepšuje. Mnoho organizátorů chce mít ve svých turnajích ženy (jako tady ve Wijku) a čím víc budou ženy brát šachy vážně, tím víc se bude situace zlepšovat. Je důležité věnovat tomu určitý čas, tvrdě pracovat a být náročnější ohledně podmínek na turnajích. Ale samozřejmě nejdůležitější je chtít začít hrát šachy na profesionální úrovni. Kromě toho si myslím, že být ženou je lepší než být mužem. Existuje tolik silných velmistrů, kteří usilují o to, aby dostali pozvání na silné turnaje. Pakliže jste žena a tvrdě pracujete, jsou vaše vyhlídky na pozvánku o dost vyšší. 


Chtěla bys ses někdy v budoucnu stát trenérkou?


Rozhodně! Hraju už mnoho let, získala jsem spoustu zkušeností, byla by škoda, kdybych se o ně s nikým nepodělila a nechávala si to jen pro sebe. Chtěla bych pomáhat ostatním, je skvělé vidět své žáky na pódiu, dívat se na to, jak jsou šťastní, a mít ten pocit, že je to i díky vám. Ale stane se to až po dlouhé době, až už budu ze samotného hraní unavená.


Tak hodně štěstí do posledního kola, a doufám, že se u tvého jména brzy objeví titul mezinárodního velmistra! 
(Napsala Alina l´Ami, 29. 1. 2011, zdroj: http://www.alinalami.com/2011/01/interview-with_29.html)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Tania je:

Krásná 9.7% (3)
Nádherná 12.9% (4)
Půvabná 9.7% (3)
Okouzlující 41.9% (13)
Skvělá 3.2% (1)
Neuvěřitelná 3.2% (1)
Prudce inteligentní 3.2% (1)
Dobrá kočanda 16.1% (5)

Komentáře

1 Miss Lucy Miss Lucy | Web | 31. ledna 2011 v 12:36 | Reagovat

zaujimave..

2 heavy_head heavy_head | 31. ledna 2011 v 12:37 | Reagovat

Viď? :-)

3 Jajika Jajika | Web | 31. ledna 2011 v 12:39 | Reagovat

ahoj na mojom blogu bude párty plis príd
P.S.: prepáč za reklamu ;-)

4 heavy_head heavy_head | 31. ledna 2011 v 12:43 | Reagovat

Zajímavé... :-D

5 noELO noELO | 31. ledna 2011 v 14:37 | Reagovat

Proč se v anketě nedají zaškrtnout všechny možnosti? :-P

6 heavyho heavyho | 31. ledna 2011 v 15:49 | Reagovat

Aby nedošlo k svévolné manipulaci. Výsledky anket jsou podrobovány sociologickému průzkumu a podle nich se pak rozhoduje o ceně chleba, mimojiné. :-P
Mimochodem, podle toho rozhovoru mi ani nepřipadá, že by byla nějak extra skromná, co vám? Ale tak Alině připadá úžasný kdekdo, že jo. :-)

7 pl pl | 24. prosince 2011 v 19:53 | Reagovat

brzy bude první výročí posledního článku, pl.

8 heavy_head heavy_head | 25. prosince 2011 v 9:48 | Reagovat

Ano, mám pro výročí jistou slabost. Jsem rád, že žiješ, plukovníku, všiml jsem si, že jsi zmizel i z tzv. Knihy tváří.

9 Hanudin Hanudin | E-mail | Web | 23. prosince 2016 v 4:33 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Untuk Obat Salep Penyembuh luka keluar Nanah , Klik blognya http://goo.gl/Mk5oc4

10 Hanudin Hanudin | E-mail | Web | 15. ledna 2017 v 4:59 | Reagovat

Kunjungan perdana gan. Terimakasih Untuk Beritanya Bermanfaat. Kunjungi juga blog kami di http://goo.gl/c6qAXQ

11 Obat Tradisional Pembersih Rahim Obat Tradisional Pembersih Rahim | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 5:07 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Obat Tradisional Pembersih Rahim Pasca Keguguran http://goo.gl/eqj899

12 Maung Bandung Maung Bandung | E-mail | Web | 21. února 2017 v 7:40 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Info Untuk Larangan Setelah Operasi Caesar

13 Cara Mengobati Luka Cara Mengobati Luka | E-mail | Web | 31. března 2017 v 9:44 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Cara Mengobati luka melepuh dan terinfeksi dengan obat herbal QnC Jelly Gamat. Kunjungi webnya http://goo.gl/aC4zjR

14 QnC Jelly Gamat QnC Jelly Gamat | E-mail | Web | 2. května 2017 v 5:46 | Reagovat

Ijin ser pak. http://goo.gl/M8JCfc

15 Philipnah Philipnah | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 6:11 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/le-cialis-et-l'alcool/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/le-cialis-et-l'alcool/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama