Bůh stvořil člověka, aby člověk stvořil internet.

Six čeká na svou šanci

28. října 2009 v 12:06 | heavy_head |  Singel Rowsen
Archiv vydává další hrůznou existenciální povídku. Hare Krišna!Standard Six byl shodou nešťastných okolností donucen hájit svůj holý život, jak on tomu říkal, a snížit se k nepravděpodobné a ponižující možnosti, tedy začít pracovat.
Roztržitě pročítal inzeráty. "Chcete zažít dobrodružství a vzrušení? Zavolejte na ..." Six slabě zamručel, a přestože byl k nejrůznějším dobrodružstvím značně skeptický, zkusil to. Byla mu učiněna zajímavá nabídka přepadat lidi za bílého dne s kyjem na ulici. Po krátkém váhání odvětil, že si to ještě rozmyslí a už nezavolal. Jeho další pozornost zaujala orámečkovaná výzva Hledáme pracovníky, kteří se nebojí vysokých výdělků. Po chvíli váhání se odhodlal zavolat, avšak po zjištění potřebných informací se zalekl a zavěsil uprostřed hovoru. Krátce se zaobíral možností živit se jako detektiv v obchodním domě nebo jako gigolo v sadomasochistickém salónu, obojí však plně neuspokojovalo jeho skryté umělecké ambice. Jeho bohémským sklonům spíše odpovídalo stát se mužem pera, mít svůj pravidelný sloupek v některém z obskurních plátků, které by všichni četli, být na volné noze a vydávat povídky a romány, případně zkusit, co obnáší povolání comicsového scénáristy, či jiné, jak říkával jeho otec, hovadiny.
Six se stále nemohl odhodlat, jak naloží se svou nadějnou budoucností, a trpělivě čekal na nějakou lukrativní a atraktivní nabídku. Bylo mu divné, že nic takového nepřichází.
Jednoho dne u jeho dveří zazvonil Bill Gates a zeptal se ho, jestli by po něm nechtěl převzít šéfování Microsoftu, aby on sám měl dost času na to jíst hamburgery. Six si ho oťukal a pak hrdě odmítl. Bill mu na odchodu nelichotivě spílal a hrozil pěstí. Six na něj proto pustil psa.
Příštího dne mu na jeho nepravidelné trase na Pracovní úřad zastoupila cestu známá sexbomba a nepochopená stážistka Monika Lewinská, která kouřila i panu prezidentovi Clintonovi a zeptala se ho, zda by si s ní nechtěl zahrát ve výpravném filmu Říše ženského středu, pod režisérskou taktovkou Sixova oblíbence Olivera Stonea. Six se ohradil, že nehodlá dále přispívat k mravní zkáze této planety a Lewinská zklamaně odtáhla.
Další, kdo se objevil u Sixova prahu, byl frontman kultovní speedmetalové kapely Blind Guardian Hansi Kürsch a lámal Sixe, aby jim psal texty, neboť mu dochází inspirace. Six ho poslal za svým duševně nevyrovnaným přítelem Pierem Dewilem.
V metru si k Sixovi přisedl agent Fox Mulder a, kradmě se rozhlížejíc, sdělil mu šeptem, že ho jakýsi nebezpečný a krajně nesnášenlivý mimozemšťan pronásleduje už přes dvacet stanic, načež navrhl Sixovi krátkodobé zastávání funkce Ředitel Zeměkoule.
"Kde máš Scullyovou?" zeptal se ho Six.
"Dělala by ti osobní stráž," lákal ho Mulder fikaně.
"Trhni si nohou," doporučil mu Six. "Hele, támhleten chlapík se dvěmi hlavami a chapadly místo rukou je nějakej divnej, nezdá se ti?"
"Kde, kde?" rozhlížel se vystresovaný Mulder a vzápětí spiklenecky dodal: "To, že máš paranoiu, ještě neznamená, že po tobě ty bestie vážně nejdou." Poté kvapně zmizel.
Six dorazil otráveně domů. Ozval se telefon. Byl to Hoper.
"Slyšel jsem, že sháníš džob! Dělám fackovacího panáka v hračkářství a jsem v balíku!" oznamoval mu nadšeně.
Six ho rychle vyfakoval. Ve vaně ho napadla nadějná myšlenka, že by se mohl dát k indiánům a dovádět na prérii, prohánět skunky atp. Zamyšleně začal onanovat, když vtom znovu uslyšel vyzvánění telefonu. Od té doby, co ho měli, stal se jejich byt peklem. Six nenávistně zkoumal volačovu trpělivost, po deseti minutách ho to však přestalo bavit, vylezl z vany a zvednul to. Volal mu David Bowie, jestli by mu nechtěl dělat sluhu.
"Jsem právě zcela nahý," oznámil mu Six.
"Ano?" řekl Bowie zdvořile.
"Dám ti vědět!" odpálil ho Six vztekle.
Za minutu začal aparát zase vyvádět.
"Tak co?" ptal se Bowie.
"Ne," řekl Six.
"Tak se měj."
"Ty taky."
Six se vrátil do koupelny, ale voda už byla studená, zaklel a vypustil ji.
Chvíli melancholicky přemítal, jestli by neměl skočit z okna, zdálo se mu to však jako příliš laciné řešení. Nakonec dospěl k zásadní úvaze, že pro to, co doopravdy chce, není ochoten nic udělat, a jako takový je zřejmě odsouzen k vyhnanství do říše Marnosti. Zjistil rovněž, že mu nevyhovuje svět, v němž není středem. Pak si sednul k psacímu stroji a sepsal jednu dost vysokozávraťovou povídku, ve které se to jen hemžilo výstředními psychopaty, lstivými bohy a dívkami, za které chtěli všichni nasadit životy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 heavy_head heavy_head | Web | 28. listopadu 2009 v 22:20 | Reagovat

Ani jeden komentář. Přitom jsem měl v úmyslu psát kontroverzní texty, které by dokázaly jak nadchnout, tak i znechutit.  O_O  ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama