Bůh stvořil člověka, aby člověk stvořil internet.

Seznam filmů na VC - 2 (romantické, dobrodružné a historické, dramata, o mladých a pro mladé, válečné, thrillery, miš-maš mix)

1. srpna 2009 v 11:32 | heavy_head |  Recenze
Pokračování mého chaotického seznamu.
Dělám to jen proto, abych vykázal nějakou publikační činnost, nic jiného za tím nehledejte.ROMANTICKÉ, DOBRODRUŽNÉ a HISTORICKÉ
 1. Titanic

Největší romantická filmová katastrofa všech dob. Luxusní americký velkofilm po jehož shlédnutí dostávám mimoděk chuť na utopence. J Do Titanicu o Di Capriovi nikdo nevěděl. Po něm se z něj stala megahvězda planetárních rozměrů. Svedl by i kus ledu. J 1. Statečné srdce

Historický romantický masakr. Mel Gibsonem s naběhlými žílami na krku v hlavní roli. Unce Upon A Time On The Scotland…


18. Madisonské mosty
Rozum a cit


Může se žena se dvěma dětmi zamilovat do potulného fotografa? Meryl Streep snadno uvěříte. A jedna vysokozávraťovka pro nesmělé. Když nevíte, o čem s ženou hovořit, převeďte řeč na počasí. Nic tím nezkazíte. No, možná…


76. Dobrý Will Hunting
Král rybář

Robin Williams jako psychiatr a jako blázen. Budete vzdychat a utírat si slzy do kapesníku.
Tohle dobré filmy dokážou.


77. Když Harry potkal Sally
Zapomeň na Paříž
Bláznivá střela 33 1/3
Dům pro dva

Billy Crystal sice není žádný hezoun, ale dokáže své partnerky rozesmát. A nejen je. I Leslie. To Ondra Vetchý je spíš k pláči.


60. Americký prezident
Poslední Mohykán


M.Douglas a A.Benningová. D.D.Lewis a M.Stoweová. Dvě různá prostředí, pořád ten stejný příběh. Animální přitažlivost funguje prostě všude. A je to síla. 1. Kleopatra
Kámasútra

Nové zpracování s T.Daltonem, L.Vareleyovou a B.Zanem. Příběh sličné konkubíny ze starověké Indie.


17. Angelika I - V.

Michelle Mercierová miluje jedině Joffreyho. Na cestě k němu však projde postelemi mnoha mužů. Nu což, tak to chodí.


 1. Chléb, láska a žárlivost
Chléb, láska a fantazie
Chléb, láska a …

Gina Lolobrigida je v roli prostořeké kozopasky opravdu půvabná…


86. Zoufalec

Ben Affleck miluje krásnou ilustrátorku comicsů, jenže neví, že je lesba. Jeho partner na něho až nezdravě žárlí. Schyluje se ke katastrofě. Nebo to bude švédská trojka?


91. Píseň pro nevěstu
Cesta do Ameriky

Drew Barrymoreová se má vdávat. Taky Adam Sandler má svou přítelkyni. Proč to tedy mezi nimi tak jiskří? To korunní princ Eddie Murphy má jiné starosti. Jede si do světa vybrat vhodnou manželku a nemusí být ani moc bohatá…


87. Když muž miluje ženu
Marvinův pokoj
Půlnoční kovboj

Pilot Andy Garcia to má těžké: jeho žena Meg Ryan je alkoholička. Zvládne to?
Film o sbližování jedné odcizené rodiny s hvězdným hereckým obsazením.
Je život ambiciozního, leč naivního gigola romantický? Pokusí se vás o tom přesvědčit Jon Voight za vydatné asistence dojemného podvodníka D.Hoffmana.


83. Bounty
Taxikář
Rapa-Nui

Exotické prostředí Tahiti dokáže pobočníkovi kapitána A.Hopkinse Melu Gibsonovi pobouřit hormony, že zorganizuje vzpouru. Nevzdělaného veterána z války okouzlí půvabná studentka politologie. Podaří se jim smysluplný vztah? Začátek uměleckého vztahu Scorsese - De Niro. Velký závod začíná - hlavní cenou je - náčelníkova dcera. Jde tedy o všechno.


92. Co se doma usmaží
Lepší už to nebude

Drew je v tom. Vyhlašuje se konkurz na tátu. Má beznadějně cynický spisovatel sentimentálních románů Jack Nicholson naději na nápravu?


100. Vzpomínky na Afriku

Vysíláme zprávy

Chtěl s ní být na celý život. Sem - tam. Životem zklamaná Meryl Streepová a dobrodruh Robert Redford prožívají velkou lásku na pozadí Afrických plání a Mozartovy hudby.
Boj mezi moderátory televizní stanice o jedno dívčí srdce propuká. "Jestli je ten pravý, tak zvedne oči a uvidí mě!" 1. Seznamte se: Joe Black

Milionář Anthony Hopkins uzavře se Smrťákem Bradem Pittem dohodu…
Film o síle lásky, a co vlastně je. Hlavní hudební motiv je perfektní.

DRAMATA

O mladých a pro mladé

(teenagerské kultovní věci) 1. Twin Peaks: Ohni se mnou pojď
Rebel bez příčiny

Poslední dny a chvíle Laury Palmerové jsou místy docela drastické. Nic pro slabé nervy. James Dean si už zase musí hledat nové přátele. A možná, že najde i mnohem víc.


14. Šeptej
Mé soukromé Idaho
Rychlá kola
Nezralé manželky

Hledám Amy po česku s převráceným garde. Ona miluje jeho, jenže je…jiný. Kevin Smith by měl radost. Sonda do hlubin prostitutovy duše. Bezstarostná americká mládež. A. Silverstone si chce vyhodit z kopýtka, jako by nevěděla, že každá legrace něco stojí.


40. V zajetí temnot
Nebeská stvoření
Propast

Helen Huntová v roli horlivé policajtky trochu thrilleří. Peter Jackson nenatočil jenom Pána Prstenů - ve svém nerozvážném mládí režíroval třebas i Kate Winslet. Luke Perry má rád svoji holku a udělal by pro ni všechno na světě. Smutné příběhy bývají nejlepší.


74. Čekání na Patrika
Proč?
Discopříběh

Tyhle tři názvy se čtou dohromady jako souvětí.


45.
Pistolnice
Jedovatý břečťan
Opravdový zločin

Drů jako nevěstka na Divokém Západě. A jako mrcha v pubertě. Alicia Silverstoneová touží stát se detektivkou. Co chce, to dostane.
Válečné
 1. Četa
Lovec jelenů

Willem Dafoe je ten dobrý, Tom Berenger zlý a Charlie Sheen mezi nima v pekle vietnamské džungle. Návod na přežití v podání Olivera Stonea. A drama mužů, kteří si přinesli válku s sebou domů. Je libo ruskou ruletu?


15. Univerzální voják
Narozen 4. července

No dobrá, je to spíše sci-fi a akční podívaná než vážně míněné drama, ale Van Damme i Lundgren jsou žoldáci. Stoneho analýza vietnamského traumatu pokračuje: tentokrát v roli mladíka, který postupně ztrácí iluze Tom Cruise.
THRILLERY
51. Casino
Americký gigolo

V lásce je to tak, že nestačí, když miluje jen jeden. 1. Forrest Gump
Pulp Fiction

Když jsou vaše úmysly upřímné a čisté, nezáleží na tom, že jste debil. A těžký den Bruce Willise v časově asynchronním propletenci Q. Tarrantina. Zazní památná slova: "Vypusť Zeda." 1. Sedm
Svědek

Brad Pitt v ponurém pátrání po vyšinutém maniakovi ztrácí všechno. Harrison Ford se ukrývá v mormonské komunitě, aby ochránil malého chlapce. Místním se moc nelíbí - jeho matce ale ano. Jeden z prvních filmů, kde jsem objevil vysokou závrať.


66.
Válka Roseových
Návrat Sommersbyho

Taková to byla velká láska…"Miláčku, neviděla jsi někde našeho psa?" Černá komedie s těmi správnými grády. Sommersby byl rasista a hrubián. Po návratu z války ho málem nepozná ani vlastní manželka. Dva herecké koncerty, dva filmy, kterým čas nemůže ublížit.


47. Takoví normální zabijáci
Tanec s vlky

Moderní verze Bonnie a Clyde aneb ze zločinců se v popkulturním věku stávají mediální hvězdy. Opět Brilantní Oliver Stone. A slavný Kevin Costner se vydává hledat smrt - a nachází sám sebe.


46. Kmotr III
Kramerová versus Kramer
Spáči

Al Pacino je po Marlonu Brandovi a Robertovi De Niro třetím Kmotrem v pořadí. Stane se jeho nástupcem Andy Garcia? Dustinovi Hoffmanovi se rozpadá manželství, aniž si je toho vědom. Pak už je pozdě. Byli mladí, parta kluků z italské čtvrti Bronxu a otevírala se před nimi zářivá budoucnost. Mysleli si, že už to tak zůstane. 1. Přelet nad kukaččím hnízdem

Čas zabíjet

Zběsilost v srdci

Klid noci

Jack Nicholson se nevzdává a bojuje o lidskou důstojnost i v blázinci. Rasismus je špatná věc.Láska Lulu a Sailora byla velká a zběsilá. Psychiatr Roy Scheider si není zcela jistý, je-li jeho pacientka Meryl Streepová vražedkyní - ani co k ní doopravdy cítí. Film, u kterého mi po dlouhé době naskočila husí kůže.


32. Kandidát
Človíček Tate
Phar Lap
Podnikavá dívka

Robert Redford začíná dělat do politiky. Jodie Fosterová má na starosti geniální dítě. Kůň z Austrálie. Melanie Griffithová ve svém nejlepším filmu - za své sny, své projekty i o svou
lásku se vyplatí bojovat.


79. Wall Street
Hra
Skandální odhalení

Třikrát M. Douglas. Jednou jako nelítostný makléř na burze, podruhé jako citově vyprahlý milionář hledající rozptýlení a nakonec jako nebohá oběť sexuálního harašení na pracovišti.


 1. Showgirls
Striptýz

Poučná bajka o světě rychlých peněz v nelítostných autech, o ceně přátelství, slávy, lásky a hrdosti.
Demi Mooreová pro své dítě udělá cokoli. Ukázat kozy je to nejmenší.


59. Kontakt
Apollo 13

Jodie Foster věří, že nejsme ve vesmíru úplně sami. Sci-fi s existenciálními prvky. Tom Hanks měl jeden velký sen - dostat se na měsíc. Ten se však změnil v noční můru.
MIŠ - MAŠ MIX


23. Jan Cimbura
Těžký život dobrodruha
Ikarie XB-1

Opravdu těžký mix na úvod. Amíci měli svého Supermana, my Češi zas Gusťu Nezvala. Ten nejedl psy, nepil ani nesouložil a k práci se dovedl vždy kladně postavit. L.Pešek coby nezralý grafoman s bujnou imaginací. A jedna scifárna z doby kamenné. Malá, blbá, ale naše.


43.
Krakatit
Skalpel, prosím
Pěnička a Paraplíčko
Cesta do pravěku
Bony a klid

Karel Höger v horečnatém snu Karla Čapka. Dobrodružství neurochirurgovo. Kasařská romance ze staré Prahy, pro kterou mám zvláštní slabost. Chytne vás za srdce. Klukovské sny v nezapomenutelné režii Karla Zemana. Vekslácká balada z Prahy 80. let.


52.
Podezření

Elektrické sny

Carverova brána

Angel Heart

Věčně naštvaně se tvářící Harrison Ford má konečně důvod. Virginia Madsen v romantické SF. Prozměnu akční SF, které mnoho nechybí k tomu, aby byla kultovní. Soukromý detektiv Mickey Rourke je najat tajemným mužem s dlouhým nehtem po kořenech vlastní minulosti.
Zamotaný příběh se šokující pointou.


 1. The Doors
Všichni říkají: Miluji tě

Val Kilmer coby Jim Morrison miluje Meg Ryan a drogy. To druhé víc. Trapný muzikál Woody Allena jsem nevymazal jenom kvůli okouzlující Drew Barrymore.


65. Život jako ohňostroj
Do krajnosti
Hledám Amy

Sheryl Lee, Gina Gershon a Billy Zane v podivném milostném trojúhelníku. Pokud patříte mezi obdivovatele prsaté playmate Anny Nicol Smithové s pistolí v ruce, je tady a v plné parádě. Ještě jednou režisér Kevin Smith - v originálním znění s titulky.


78. Batman Forever
Velký blondýn s černou botou
Návrat velkého blondýna

Val Kilmer v kostýmu populárního hlodavce mstí bezpráví v Gothamu, snímkem se mihne i Drew v dechberoucím andělském looku. Pierre Richard ve své typické roli potrhlého nešiky přetváří okolní svět k obrazu svému. Vivat France!


81. Tmavomodrý svět
Vrať se do hrobu
Stav ztroskotání

Přátelství je víc než láska. Pokud je není opravdová láska. Film o zklamání. Milan Šteindler se zamiloval do o patnáct let mladší sestry kanoisty Lukáše Pollerta. Děcka Tofi, Renč , Suchoš a Jílková.


56. Muž z Acapulca
Hombre
Wittgenstein
Butch Cassida a Sundance Kid
Nejistá sezóna

J.P.Belmondo jako zamilovaný spisovatel brakových románů. Paul Newman jede dostavníkem. Slavný filozof , na co to jen sakra přišel? Nerozlučná dvojka pistolníků prchá před zákonem. Jára Cimrman za totality.


84. Kanárek
Láska po internetu
Hráči
Fantom Morrisvillu

Feťák Tauš na své bídě vydělal. Tomu Hanksovi poplete hlavu krachující prodavačka knihkupectví Meg Ryanová. Matt Damon má starosti - jeho kámoš Edward Norton právě vylez z lochu a už se žene přímo do maléru… Nezbývá než vyhrát v kartách. Ovšem v teplákovce chodící Rus John Malkovich budí značný respekt…Povedená česká parodie na krváky, ČB. 1. Ulička zázraků
Pár správných chlapů

Jak to chodí na chudém předměstí Mexika aneb kterak Salma Hayek na nesprávnou cestu sešla. Demi Moore a Tom Cruise se pokoušejí dostat na kobylku samolibému generálovi Jacku Nicholsonovi.


88.
Mission Impossible

Ethan Hunt je nejlepší tajný agent na světě. Ani Tomáš Kříž na něho nemá.73. Bonnie a Clyde
Noční můra z Elm Street 3
Vetřelec: Vzkříšení

Návod na to, jak se dostat na první stránky novin. Jedna dvě, Freddy jde…Rippleyová už vetřelce zabíjela, kopulovala, co se dá vymyslet ještě?


53.
Bezmocná
Píseň o smutné lásce
Bláznivá dovolená v Evropě

Alicia Silverstoneová ve své nejslavnější roli poněkud do sebe zahleděné středoškolačky. Pak jako dcera stárnoucí hvězdy Raquel Welchové.Nakonec suverénní otec rodiny Griswoldových Chevy Chase.


98. Osudový omyl
Americká krása

Při pohledu na znuděnou Alicii Silverstoneovou na houpačce byste se stali pedofilem i vy. Ví to i Kevin Spacey. Hodně zvláštní film, který se vymyká obvyklému komerčnímu průměru. Může zasáhnout, i nudit.67.
Putování s dinosaury (dokumentární seriál BBC)
Městečko Twin Peaks (na pěti kazetách všech 30 dílů)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 heavy_head heavy_head | Web | 1. srpna 2009 v 11:41 | Reagovat

Pokud jsou některé z uvedených filmů i vašimi oblíbenými, bylo by milé, kdybyste se trochu rozpovídali. Nebo ne, to je fuk.  :-)

2 upu upu | 1. srpna 2009 v 14:21 | Reagovat

já se rozpovídám,
spousta filmů je mých oblíbených
ale už jsem přes půl roku neviděl ani jeden film

3 upu upu | 1. srpna 2009 v 14:22 | Reagovat

já capria asi nemám rád, nevěřím mu to, ale asi na baby platí :-)

4 upu upu | 1. srpna 2009 v 14:28 | Reagovat

na titanic nestačila snad ani celá páska, vypínal jsi reklamy? bo jinak by to na starou dobrou vhs nešlo, nebo šlo? byl taky vhs pásky LP? long play, mám pocit, že jo, čtyři hodiny a máš filmy bez nebo s reklamami? A máš taky s tím rychlodabingem v jedné osobě? Kungfu? Zrní to celý film, je tam taková neodstranitelný podkres, cvakání kdovíčeho, jeden hlas, bez emocí, au, kopnul ho, to bolí, tudy, au,rychle, valí se to na nás, ne, počkej, co, au atd.. Statečné srdce jsem viděl na kolejích v klubu,  nedalo se tam nikdy moc dýchat, v tom klubu, po projekci už vůbec ne, za deset korun na metrix, na statečné srdce, na neviditelného na útěku, taky na tu strašnou blbost s travoltou, který měl přes pět metrů, nějak earth 3000AD, na stroj času, to jsme se ptali, zda to je ten nový, na stěně byly plakáty, tak patnáct minut v kůži žona malkoviče nebo tak nějak, jaá nevím přesně, kolik to bylo minut, možná víc, jsem aninevěděl, že to je herec a že za pár let dokonce dojede do varů, proto jsem byl strašně překvapený, když jsem ten plakát taky viděl v pokojíku psycholožky z Nudy v Brně, když sváděla Mirka Donutila, hrála ji Pavla Tomicová, a už jsem zase nostalgicky skončil v Hradci Králové

5 upu upu | 1. srpna 2009 v 14:33 | Reagovat

pod článkem je odkaz na text: ruská válečná loď ostřelovala panelák, v textu píše mluvčí, že neví, jak se to mohlo stát, proč náboj letěl dál  než měl a pod článkem je komentář a to jsem se taky  nasmál: "V normálních ozbrojených silách se podobné akce provádějí cvičnou municí. Takže nejspíš střelec a možná i jeho velící důstojník měli v sobě pár stakanů vodky."
pracuji na doktorzoubkovi

6 heavy_head heavy_head | Web | 1. srpna 2009 v 15:01 | Reagovat

Já už se na televizi skoro taky vůbec nedívám, natož na filmy, teď už jedině na dývídýčku. Naposledy jsem si pustil asi před měsícem z nostalgie Vetřelce a zdálo se mi to nějaké kratší, než jaké jsem to viděl poprvé v kině.
Lea taky moc nemusím, ale je to dobrý herec, má talent. Titanic jsem měl tuším originálku, takže to bylo bez reklam.  :-D
Éru českého rychlodabingu jsem nezažil, mně stačí ten polský.
"Jesteš gliňařem?"
"Tak."
"O rety." :-D

7 upu upu | 1. srpna 2009 v 15:47 | Reagovat

ou heve a co je to gliňař a co je rety, já to vůbec nevím:)

8 heavy_head heavy_head | Web | 1. srpna 2009 v 16:39 | Reagovat

Volný překlad.
"Jsi polda?"
"Jo."
"A sakra." :-D

9 upu upu | 1. srpna 2009 v 18:18 | Reagovat

nový díl nemocnice, plus něco navíc.. :-P

10 heavy_head heavy_head | Web | 1. srpna 2009 v 19:41 | Reagovat

Na nových nebo starých stránkách?  ;-)

11 upu upu | 2. srpna 2009 v 0:28 | Reagovat

a budou nové trojhránky, musím teď hodně dělat

12 upu upu | 2. srpna 2009 v 0:36 | Reagovat

a budou i s kubrou, work on it

13 upu upu | 2. srpna 2009 v 9:35 | Reagovat

ty filmy jsou super, spoustu jsem jich neviděl, ale z popisků bych určitě chtěl, nalákal jsem se, dokonce se musím mrknout, kdo je alice silverstone:) Je to pěkně vtipné, spousta o lásce nebo o cestě nebo že za štěstím se musí jít, ale proč vím, že to nefunguje? že by to byla hyperverze pohádek?

14 heavy_head heavy_head | Web | 2. srpna 2009 v 10:32 | Reagovat

Alicia Stříbrokamenná - známá hlavně z videoklipů skupiny Aerosmith - můj sexuální idol teenagerských let.  :-D
Asi nejvíc se mi s ní líbí Dožeň, co se dá, to je o klukovi, který vyrůstá v atomovém krytu, protože jeho rodiče si myslí, že venku vybuchla atomová puma, a pak jednou vyleze nahoru a zjistí, že je všechno normální, jen on "prospal" dvacet let, a tam ji potká. Je vychováván ve staromódním, puritánském, gentlemanském stylu, zatímco ona je prostořeká holka, co už toho hodně zažila, a jak k sobě najdou cestu, je to vtipné a i dojemné, třeba scéna, kdy ho poprvé zavede na diskotéku a myslí si, kdovíjak nebude trapný a pošle ho za nějakýma dvěma znuděnýma kočkama, ale on si je svým šarmem získá a ona pak na ně žárlí, to je půvabná scéna, tu mám moc rád. "Slušné chování je způsob, jak někomu dát najevo, že si ho vážím," vysvětluje jí třeba úplně vážně a ona se tomu nejdřív šklebí, ale pak jí to dojde. Je to taky o tom, jít za štěstím, to je nosné téma, asi nevyčerpatelné.  A poučné. :-)

15 upu upu | 2. srpna 2009 v 11:36 | Reagovat

já už jsem chtěl fjušn před třemi roky:) držím pěsti nakáčovi, nestačím koukat na jeho hru :-)

16 upu upu | 2. srpna 2009 v 11:41 | Reagovat

silverstone by se možná dalo přeložit i jako stříbřenková nebo stříbrovkovitá, nebo stříbrhorská nebo stříbrorudná, stříbrníková nebo stříbrncová, ale asi to v češtině není, dobrá, dobrý idol.

17 upu upu | 2. srpna 2009 v 12:24 | Reagovat

anebo máš pravdu, ale pak by ses měl pustit do shelllogena a publikovat, stojí to za to, protože shelllogen je fakt dobrý, hodně vyzrálý, a to píši, protože jsem se pustil do trojhránků a chtěl bych je publikovat, tak musím pracovat a pracovat a pracovat :-)

18 heavy_head heavy_head | Web | 2. srpna 2009 v 16:41 | Reagovat

Pracovat, pracovat, pracovat. Víš, kdo to řekl?

19 upu upu | 2. srpna 2009 v 17:17 | Reagovat

já a lenin

20 heavy_head heavy_head | Web | 2. srpna 2009 v 20:19 | Reagovat

A víš, kdo řekl: Učit se, učit se, učit se?  :-)

21 upu upu | 2. srpna 2009 v 21:40 | Reagovat

já a lenin.
heve, jsem se dnes na youtube podíval na final match in the last of the mohycan, no chtělo se mi zase brečet, jak se ten poručík obětoval a jak táta porazil maguu a vůbec nevím,jak udělal ten kotoulek, díval jsem se na to snad třikrát, čtyřikrát, zpomaloval a netuším, jak by se to dalo zopakovat a ta hudba,ty hory, střih už na dnešní dobu trošku zaostává a je taky skvělé, že každá rána nemine cíl a všichni padají a všechno střílí, nemíří se, stačí jen chytnout pušku od boku, plameny před člověkem simulující obětní hranici, chvilka soustředění před výstřelem, zamyšlení, zda zasáhl, a úskok,  ale bylo to fajn, ta myšlenka pomsty otce za syna, ta je dojemná.

22 heavy_head heavy_head | Web | 2. srpna 2009 v 21:46 | Reagovat

Poslední Mohykán je skvělý film. Přesně to, co jsi pojmenoval, se mi na tom taky líbilo. A úžasná je tam ta hudba. Koupil jsem si soundtrack k tomu filmu. Ten je možná ještě lepší než ten film.
I knihu jsem četl (James Fenimore Cooper), ale v tom filmu je to trochu jinak.

23 upu upu | 4. srpna 2009 v 19:33 | Reagovat

ahoj heve, mám spoustu otázek:
co je to vysoká závrať?
jak to nakonec se Somersbym dopadlo? Já už si to moc nepamatuji, gere se vrátí a je to somersby nebo si na něj jen hraje? a pozná to manželka? není to divné, že by manželka nepoznala manžela? napiš, napiš, please, klidně rozveď, pokud by se ti chtělo,dále která je ta kultovní scifi? skoro kultovní scifi s harrisonem fordem, když nepočítám starwars, pak tu co nemám vůbec rád a všichni ji tak vychvalují a mě přijde jako extra extra nuda nuda uf , tedy dark runner nebo tak nějak nebo black runner, ale to tam psané není,tak která to je?
a který film máš úplně nejraději? a co říkáš na terminátora 2? a byl jsi na predátorovi v kině? jsem byl i na johny pět mluví a co matrix? a spiderman a hvězdné války? jsem to všechno viděl v kině, i pána prstenů, v cinestaru v hradci králové, za devět let na to byla spousta času. a co říkáš na volný pád? a umělou inteligenci? mě ten film rozplakal, o andym, robotovi, jak hledal modrou vílu a nakonec ji našel a tak... ahoj plk.

24 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:04 | Reagovat

Zajímavé. Napsal jsem celkem dlouhý příspěvek a napsalo mi to hlášku: "Doba platnosti tohoto formuláře vypršela. Zkuste jej vyplnit a odeslat znovu, nebo zkontrolujte, zda máte ve svém prohlížeči zapnuté cookies."
Takže celá moje snaha přišla vniveč.
:-? :-(

25 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:04 | Reagovat

Pokusím se ho tedy zrekonstruovat podle paměti. Po částech. Pro jistotu.

26 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:06 | Reagovat

Vysoká závrať je chvíle, kdy přemožen silou okamžiku, musíš vytáhnout kapesník a vysmrkat se.  :-) Některé filmy ji mají, jiné ne.

27 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:14 | Reagovat

Gere není Sommersby. Seznámí se s ním za války ve vězení, kde mu o sobě poví spoustu věcí, takže když se pak vrátí "domů", může je říct. Judy Fosterová to samozřejmě pozná, ví, že není její manžel, ale rozhodne se hrát tu hru, protože JE LEPŠÍ, než byl on, a zamiluje se do něho. Na konci řeší dilema, protože je obviněn a zatčen a může se zachránit jedině tak, že přizná svoji pravou totožnost - tím by však ztratit všechno co má, bohatství, které získal prodejem kávy, jeho manželka a dítě by přišly o majetek. Prosí svou manželku, aby na popravu přišla, protože se bojí, že by v poslední chvíli mohl ztratit odvahu a přiznat se. A opravdu, když už je na pódiu pod šibenicí, vyděšeně se rozhlíží, svou ženu nikdy nevidí, "ještě počkejte, ještě ne," říká a pak na něj ona za davu zavolá: "Jsem tady!" a on se uklidní, přehodí mu kápi přes obličej, poslední nadechnutí a je konec.

28 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:18 | Reagovat

Asi myslíš Blade Runnera, ne, ale to tam přece uvádím, ne? Podle sci-fi povídky "Zdají se androidům sny o elektronických ovečkách?" od P.K. Dicka. V tom filmu H. Ford pátrá po androidech, kteří jsou k nerozeznání podobní člověku a má je zabít. A do jedné z nich se zamiluje. Ona ví, že to je její jediná šance, jak přežít. Na tom filmu je silná ta myšlenka, kterou v sobě má. To, že androidé chtějí zoufale žít. Chtějí se podobat člověku. A dali by za to všechno na světě.

29 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:21 | Reagovat

Který film mám úplně nejraději, to asi nejde říct. Mám jich několik. Když mají vysokou závrať, když jsou v nich dobří herci, dobrý příběh a dobrá hudba, která to vše ještě umocňuje, pak patří do mého soukromého seznamu nejoblíbenějších filmů, ke kterým se čas od času vracím a nikdy mě neomrzí. Možná ho někde zveřejním jako samostatný článek. A možná taky scény ve filmech, které mají vysokou závrať, někde jsem to měl.  :-)

30 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:24 | Reagovat

Terminátora 2 považuju za nejlepší díl z celé série (i když trojka se mi taky líbila). Arnold skvěle hláškuje. Pamatuju si, že jsem celou dobu čekal, až řekne to svoje "I´m back." a když to konečně řekl, tak mě úplně zamrazilo. Líbí se mi, jak jde nezadržitelně za svým cílem. "Potřebuji váš vrtulník, vystupte si." atd. Výborná akční podívaná, takhle si představuju akční film.

31 heavy_head heavy_head | Web | 5. srpna 2009 v 12:26 | Reagovat

Volný pád je jeden z těch filmů, které patří do mé "absolutní desítky". Strašně se mi líbí, jak M. Douglas v průběhu času zvyšuje svůj zbraňový arzenál. A ta scéna s tím fašistou. "My dva jsme stejní!" "Ne. Nejsme stejní." Anebo ten konec. "Dostal bych tě." A přitom má dětskou pistoli, hračku. Skvěle jsem se u toho bavil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama