Bůh stvořil člověka, aby člověk stvořil internet.

Jediný

7. prosince 2008 v 10:25 | heavy_head |  Sci-fi
Povídka o válce a o umírání, částečně inspirovaná skladbou One od Metallicy.


Do tanelornského nebe, vysokého a žlutého, se nevydržíš dívat příliš dlouho; utopil by ses v jeho žáru. Slzy smíšené s potem tě přinutí zavřít oči a sklonit hlavu.
Tvůj náklad je těžký, těžší každým dalším krokem. Delikátní případ z dnešního rána, napůl mrtvý chlápek z tvé jednotky. Dřeš se s ním a v duchu ho proklínáš. Muže ve stříbřitém overalu, který jde před tebou, vidíš chvílemi rozmazaně, horkem a únavou. Jeho proklínáš také.
Konečně se Brody zastaví.
"Už to nemůže být daleko." V neoholené tváři má napjatý výraz vzteklého vzdoru, pozorné oči přivřené do úzkých štěrbin. Pomáháš mu Waltherse naložit na záda. Walthers, kolem těla obvaz se spečeným ostrovem temné krve, je pod morfiem z tvé polní lékárničky; blouzní v horečce nesmyslná slůvka. Cosi o domově.
Bereš si od Brodyho scoarcher. Stal se z toho už jakýsi rituál.
"Jsou tady. Sledujou nás."
"Drž hubu," ucedí Brody bezvýrazným hlasem a potácivě se dá do pohybu. "Nikdo tu není," hekne.
Teď jdeš vepředu ty. Jsi na stráži. Jen na tobě závisí životy vás všech. Pátráš zrakem po zbořených balustrádách dávného, kdysi vznešeného města. Výsledky velké ofenzivy nevyhlížejí zrovna povzbudivě. Tanelorn se zdá smrtelně raněný a opuštěný, od rána jste nenarazili na živou duši. Víš však, že je to jen přetvářka.
Cizí slunce stoupá po cizí obloze. Těžkými vojenskými botami drtíte rozpálený rudohnědý prach.
Jdete.


Vypadá to, jako by se vám válka vyhýbala, jako byste na pár chvil unikli z jejích spárů, vedeni jakýmsi dobrým kouzlem po klikaté imaginární stezce života. Uvažuješ, jak dlouho vám to štěstí vydrží.
Ohlédneš se a spatříš nezřetelný stín. Nebo se ti to jen zdálo? Nejsi si jistý.
Bloudíte dál, nic jiného vám nezbývá. Záchrana je v nedohlednu, někde za tetelícím se obzorem; neskutečný, horečnatý sen.
Na rohu ulice zahlédneš hydrant a zamíříš k němu. Zkoušíš otočit uzávěrem hydrantu. Nejde to. Podaří se to až Brodymu. Po chvíli bublání vytryskne rezatý proud vody.
"Kurva! Sračky. Do prdele," kleje Brody. Nechává vodu odpustit, aby se pročistila; za chvíli stojíte v mazlavém blátě. Voda už je relativně pitná. Chlemtáš ji jako pes, pouštíš si ji z dlaní za krk, směješ se jako nějaký cvok. Je to neuvěřitelné, úžasně osvěživé, cítíš se jako znovuzrozený.
Skláníš se, abys Walthersovi přiložil na čelo namočený obvaz. Jeho opálení má bledý nádech, ztrácí krev. Když se ho dotkneš, v obličeji mu zacuká a namáhavě pootevře oči. Díváš se, jak mu v nich cosi vyhasíná.
Chrčíš povzbudivou lež. Zvedneš zrak - a strneš.
Cvrček! A támhle další!
Do pekla!
To už držíš v rukou scoarcher a výhružně s ním máváš. Stojíte s Brodym zády k sobě. Cvrčkové přicházejí ze všech stran, v neuspořádaném kruhu. Vypadají provinile a mírně znepokojeně. A nesmírně zuboženě.
A zírají na vás těma svýma mírnýma vodnatýma očima!
"Ani krok nebo to tu zbořím!" zaječíš na pokraji hysterie. Proklínáš se, že jsi nezačal střílet hned, teď už je pozdě. Kdyby aspoň byli ozbrojení, kruci!
"Táhněte! Co čumíte?!" huláká Brody. "Zalezte do těch svejch kanálů a dejte nám pokoj!"
Jeden z Cvrčků zvedne ruku. Namíříš na něho svůj scoarcher.
Je v otrhaných hadrech, má velké, nemrkavé hmyzí oči. Když promluví, ozve se charakteristický, nepříjemně vrzavý zvuk. Cvrkot. Nerozumíš, co přesně říká, ale víš, oč mu jde.
V kdysi vážné a ušlechtilé tváři má naléhavý, téměř prosebný výraz. Posunkem ukazuje na bezvládné tělo u vašich nohou.
Samozřejmě.
Jsou vysílení, zoufalí. Nejsou zvyklí na útrapy války. Než jste přišli, nevěděli, co je násilná smrt. Jejich náboženství a chápání prostě pojem zabíjení nezahrnovalo…
Ale také ty jsi blízko zhroucení.
Bylo by to tak snadné. Sklonit scoarcher k zemi. Walthersovi už stejně moc času nezbývá. Možná by sis zachránil život. A možná i Brodymu. Dva životy za jeden, uvažuješ, a v hlavě ti hučí.
Zavřít oči. Přežít tu zatracenou válku.
Jsou hladoví. Chtějí maso. Walthersovo maso.
"Nikdy," říkáš. Hlas jakoby ti ani nepatřil.
V Cvrčkově tváři se zračí nezměrný smutek - z tvého gesta poznal, že odmítáš. Ostatní se ozývají nechutným cvrkotem, který zní rozčileně, zlobně. Zachovávají si rozvahu posledními vzpomínkami, pojících je s jejich minulostí a tradicí.
Ještě nejsou ve stavu, aby se na vás vrhli. Ta chvíle je však blízko.
Cvrček chce ještě něco říct, snad vyhrožovat, snad prosit, ale nestihne to.
Rozžhaveným vzduchem šlehne výstřel, jež mu roztříští hlavu. Náraz ho odhazuje dozadu jako loutku. Zbytek Cvrčků se zděšeně rozuteče. Jsou nemilosrdně pobíjeni.
Střelba ustává.
Odněkud se vynořují postavy ve stříbřitých kombinézách. S úlevou poznáváš barvy vašich jednotek. Náhle je na náměstíčku plno lidí.
"Mohl jsem vás postřílet!" Naoko se rozčiluješ, ale jsi rád, že to tak skončilo.
"Co to tu provádíte, desátníku?" ptá se seržant s vážnou tváří. Po čele mu stéká jediná krůpěj potu.
"Máme raněného," říkáš těžce.
"To vidím. Kde máte velitele? A zbytek jednotky?"
"Všichni mrtví."
V krátkosti podáváš hlášení o ranní přestřelce a o situaci na jihu města. Detaily si necháváš pro sebe, aby tě později mohly strašit ve snech. ("Slibte mi, že mě tu nenecháte, slibte mi to proboha!" Walthers plačící bolestí, zornice rozšířené panickou hrůzou. Brodyho nervózní hlas: "Sakra dej sem to morfium!")
Seržant si tě ostře měří, pak krátce kývne bradou. Pochmurně se rozhlédne a prohodí: "Podělaný Cvrkouni. Dělají jen potíže. Do všeho se pletou,"
Plive na zem. Stojíte v polední výhni a hledíte na padlá těla.
"Kam jste si mysleli, že se s tím zraněným dostanete, co?"
"Na Základnu přece," odsekne Brody podrážděně. "Kam jinam, k čertu."
Seržant ho chvíli pozoruje podivně prázdným pohledem.
"Zpátky se nikdo nedostane. Zatím. Odřízli nás." Pak znovu plivá. Nepovede se mu to tak docela a utírá si zápěstím špičatou bradu.
"Co?" Brody užasle vzhlédne. "Jestli ho nedostaneme včas k podělanýmu doktorovi, tak chcípne jako prašivec, rozumíte?"
"Čekají se posily," čelí menší seržant jeho hrozivému pohledu. Brody ho dál provrtává očima. Stojí proti sobě jako dva kohouti.
Seržant náhle pohlédne kamsi za jeho rameno. "Co je zas tohle…" zamumlá nechápavě.
Navzdory příšernému vedru ti po páteři proběhne lehký chlad.
Cvrčci se bázlivě vracejí na místo masakru a spěšně odtahují mrtvé. Zíráte na to a nijak to nekomentujete.
Chce se ti zvracet. Seržant ti věnuje kamenný pohled. Ztěžka polkne a vydává rozkaz.
"Zvedáme zadky. Pohyb, vojáci."
Nervózně se rozhlíží. Cvrčků přibývá. Z ruin přicházejí pořád další.
Brody klečí u Waltherse. Přicházejí k němu dva chlapíci s improvizovanými nosítky. Mají viditelný strach.
Pak se Brody obrátí. Ve tváři už nemá vztek.
Přistoupíš blíž.
Ve Walthersových očí právě zapadlo slunce.
Voják zmateně poodstoupí.
"Naložte ho," zachraptí Brody tiše.
"Ale…"
"Drž hubu a dej sem ty nosítka."
Voják couvá, uhýbaje očima.
Pomáš Brodymu. Nemyslíš na nic.


Neseš spolu s Brodym mrtvé tělo svého přítele na nosítkách a snažíš se nemyslet na průvod, který se vám utvořil v patách, nyní již zcela nepokrytě. A na to, kolik Cvrčků se ještě skrývá v podzemních chodbách. Ve tvářích kolem sebe čteš jen úzkost. Je vydán zákaz zbytečné střelby; nestojíte o přilákání ještě větší pozornosti.
Cvrčkové se za vámi táhnou jako stíny vaší duše, vaše špatné svědomí, výčitky umírajícího města.
Oni vědí. Vědí, že se dočkají.
Toužíš zavřít oči a uniknout tomu neuvěřitelnému snu odkudsi ze zmučené periferie příčetnosti. Ale to nejde. Prcháte a nikdo neví kam. Pryč, pryč z toho strašného místa.
Zlé kouzlo prostoupilo vašimi srdci a zbavuje vás základní opatrnosti.
"Pozor!" křičí někdo a jeho výkřik zaniká v ochromující detonaci.
Země se pohnula. Sen o štěstí se rozplývá.
Rozpoutává se pekelná řež. Dutý řev scoarcheru dokonává dílo zkázy. Svět kolem tebe ztrácí stabilitu a hroutí se, Tanelorn už je definitivně mrtev.
Pak je ticho.


Žiješ.
Nějakou dobu ti trvá, než to pochopíš. Bůh asi je, napadne tě. Po letech strávených v temnotě je to úlevný pocit.
Otevíráš oči.
Zdá se ti, že něco není v pořádku.
Ležíš na zádech, ruce rozhozené a necitlivé, nohy vklíněné pod padlým sloupem nepozemské architektury. Pokusíš se opatrně pohnout a tělem ti projede rozžhavená jehlice čiré bolesti.
Nějakým zázrakem se ti podaří neomdlít.
Když je ti opět dovoleno vnímat své okolí, uvědomíš si, že nejsi sám.
Šílený sen pokračuje, nedá se zněj vyklouznout, uniknout. Vidíš výjev z noční můry. Zprvu je rozmazaný, tancující v rytmu tvé třeštící hlavy, ale posléze dostává jasnější kontury.
Cvrčci uklízejí celé prostranství, ve skupinkách odtahují těla v zakrvácených lesklých uniformách někam mimo dosah tvého zorného pole. Mezi nimi rozpoznáváš i černožluté barvy nepřítele.
Copak nikdo nepřežil? S vypětím všech sil natočíš hlavu na druhou stranu.
Tělo, pohozené k oprýskané zdi, napůl sedí, zpola leží v kaluži vlastní krve.
Brody. Hlava trochu na stranu, oči otevřené. Není mrtvý. Apatickým pohledem sleduje hlouček Cvrčků, kteří postávají nad ním a o něčem se spolu dohadují s odporným cvrkotem.
Kousek od tvé hlavy, zčásti zasypaný rudým pískem, leží scoarcher, nepovšimnutý, zbytečný, nekonečně vzdálený.
Jeden z Cvrčků jde k tobě. Jeho oči jsou nepřirozeně klidné.
Nečekáš, až dojde blíž a trhneš celým tělem.
Bezvědomí je temné a milostivé.


Halucinace jako poslední zastávka do předpeklí.
Hovoří Bůh: "Zavlekl jsi nejtěžší hřích do tohoto koutu vzdáleného vesmíru. Budiž proklet, člověče, příliš mladý a příliš vyděšený pro tuto válku… Nech si zdát hrdinské sny."
Zpravodajství holovize, přímý vstup z Nebe: "…spor o kolonizaci planety Tanelorn vyústil v ozbrojený konflikt dvou pozemských mocenských skupin. Ztráty na životech přesahují…"
Roztřepené kousky rozumu: "Ano, všichni jsme prokletí, i oni jsou prokleti, Cvrčci, ano, prokleté posvátné město Tanelorn. Padlo na ně lidské prokletí, do jejich očí… do jejich hlubokých očí, velkých, nelidských, trpělivých…
Oči Cvrčků.
Odhadují. Počkají. Nezabijí.
Shlížejí na tebe.


A najednou to už nejsou oči Cvrčků, jsou to bledě modré lidské oči. Oči ženy.
Nechápeš, co se děje.
Shon. Vzduch horce tepe vzduchový polštář vznášedla. Blikající světla. Setmělo se.
Zvedají tě, ležíš na nosítkách, slyšíš uklidňující hlasy.
"Kde… kde je Brody?" podaří se ti ze sebe dostat.
V ústech cítíš kovovou pachuť krve.
"Kde jsou…?"
Cítíš se podivně lehký.
"Kde mám..?"
Hlas připlouvající odkudsi zdáli.
"Nehýbejte se, prosím. Budete v pořádku. Klid. Jen klid."
Ruka nepřítele ti otírá tvář.
Zavíráš oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 11:22 | Reagovat

prima, tanelorn, pěšáci to nemají nikdy jednoduché.

jak je to dlouho napsané? Skoro jsem to přečetl na jeden zátah s písničko One.

Kdybych mohl přidat něco kritiky, celé by to vyznělo ještě lépe v minulém čase, jako klasické vyprávění, budou další povídky? Heve, musíš prorazit, už ni m.wievegh, ale head hewegh :)

2 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 11:49 | Reagovat

bude 500!

3 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 11:57 | Reagovat

Už dlouho. :-)

Formu vyprávění jsem zvolil kvůli její větší sugestivnosti, i když je to poměrně ošidný a extravagantní způsob, jak zapůsobit na čtenáře.

Myslím, že kdybych ji vyprávěl "normálně", ztratila by něco ze svého účinku. (Jsem zvědav, jestli tuto mou metodu Léto odsoudí jako kýčovitou:-)

Skoro žádné popisy, všiml sis? Mohl jsem je tam dát, ale neudělal jsem to. Maximálně úsporný styl. Je otázka, jestli někdy není více více. :-)

Jak na tebe zapůsobila věta: "Kde mám..?" Co tím podle tebe vypravěč myslel?

4 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 12:09 | Reagovat

aha, to mě taky napadlo, myslel jsem, že přišel pádem sloupu o dolní končetiny.

A léto čte tvoje příspěvky nebo ne? s pozdr.plk.

5 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 13:30 | Reagovat

Ano. Nechal jsem na čtenářově fantazii, o kolik končetin to vlastně přišel. Já si ho přestavuju jenom jako torzo, bez rukou a nohou. :-O

6 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 13:49 | Reagovat

tak oprava, široký záběr hevyho výšin v sobě čítá kromě filipínců, brazilců, američanů, francouzů i občany polska.

7 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 18:54 | Reagovat

tak to by teď chtělo i nějaké povídky v polštině:)

8 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 19:13 | Reagovat

a co je to Sansa? co si o ní myslím, vzhledem k tomu, že nevím, o co jde, tak si myslím, že Sansa je nějaká hodná žena nebo je to tanec, hodnou ženu by měl rád každý muž a pohled na perfektně sehraný taneční pár mluví více než slova, bohužel s mým vnímáním rytmu se tanečníkem nikdy nestanu, a tak je alespoň obdivuji, i když Stardance jsem nikdy neviděl, sansa by taky mohla být koření, nejspíš nějaká droga s halucinogeními účinky, jedna z těchto tří možností to určitě bude. s pozdr. plk.

9 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 19:14 | Reagovat

jo a co si teda o Sanse myslím, pokud je to ta droga, tak nevím, snad má pozitivní účinky, umět tančit je velká výhoda i požitek a hodná žena zdá se býti milým snem.

10 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 19:15 | Reagovat

pět poláků, to je sakra cíp :)

11 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 19:33 | Reagovat

a stále přibývají,uf

12 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 19:53 | Reagovat

sedm poláků, kam až to půjde?

13 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 19:54 | Reagovat

doženou poláci američany? a předeženou je? vypadá to na napínavý souboj :)

14 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 22:58 | Reagovat

Jo, to je. :-)

15 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:05 | Reagovat

to je co heve, sansa, nebo souboj, nebo poláci nebo co je co je? :)

16 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:05 | Reagovat

a umíš vůbec po polški? ÷)

17 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 23:12 | Reagovat

Nie ma sprawy. ;-)

Sansa je starší dcera Eddarda Starka, jedna z důležitých postav ságy Ledu a ohně. Taky MP3 přehrávač. :-) Co o ní víš?

Tak mě napadá, že bych měl něco  nahodit do rubriky Icefire. Možná nějaké obrázky a pokec k tomu. Měl by sis to přečíst, plukovníku. Je to vážně gut.

18 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:13 | Reagovat

já už sem chodím jen pozorovat, jak se to tu mění na polské tržiště:)

hej, teď jsem se díval na playchess a vugár gašimov tam remisoval s fritzem ve stotřicátém tahu, když padesát tahů nehnuli pěšcem a málem počítač utahal na čas, všichni mu fandili, byl to bravurní výkon.

19 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:16 | Reagovat

a co je to sága ledu a ohně, já mám druhý hostan, tak moc nepobírám, měl bych napsat seminární práci na téma jsou banky důležité?můžeme se bez nich obejít, ale ne se k tomu dostat, oni mě fakt vyhodí :)

já bych docela chtěl umět polški.

a je ta sansa pěkná nebo jako markéta pyskatá, hrdinka z románových ság leona feuerweistersteigerwaldenführenholdenstenstena nebo tak nějak se jmenuje:)

20 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:21 | Reagovat

o sanse teda nevím nic, nechtělo se mi to guglovat, ani o té z mptři přehraváče, to by byla jako džin z lahve, teda z přehrávače, možná ji tam zavřel mercenario, jako to udělal v segrellesových komiksech, kdo ví? takže to není tanec, ani droga, je to dívka, předpokládám, že to bude positivní postava, žádná marfuše ani sestra popelky či lady bathory něco jako má oblíbená padmé amidala nebo amigdala? nebo butnazír butová , gutazír gándiová, božena němcová, karolína světlá, eliška krásnohorská, marie majerová, robinzonka, metráček, váleček, marek eben? to snad ne... :)

21 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:23 | Reagovat

přijdou ještě nějací poláci? umí poláci česky? moc ne, že? co je sem láká jako vosy na med? snad ne dnešní povídka. Díky youtube se uchytil v Polsku Ivan Mládek a vyprodal stadióny, heve, to je země zaslíbená, polsko, pro scifi a socialistické inženýrství jako dělaná :)

22 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:25 | Reagovat

a co to znamená nie ma zprawy? já polški vůbec nerozumím, tady u nás frčí jiné jazyky, denně se s jazyky střetávám, docent slezák rozlišoval jazyky na mírně povleklé, více povleklé, hodně povleklé, jazyky povleklé přiměřeně denní době, nepřiměřeně denní době, je to strašně složité :) jsi tam?

23 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:25 | Reagovat

nahazuješ rubriku Icefire? :)

24 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:27 | Reagovat

poláci do toho, do toho , do toho !!! :)

musíme se, moda modeho, zeptat na ty smajlíky, nějaké útočné  a povzbuzující pak už seženeme

25 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:27 | Reagovat

poláků je stále sedm, ani o jednoho poláka víc

26 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 23:35 | Reagovat

Já polsky šprechuju v mezích možností docela dobře - v oddíle za nás hráli tři Poláci, takže jsem se na nich vytrénoval. :-) Nie ma sprawy znamená něco jako: s tím nepočítej. Myslím. :-)

Sansa je na svých třináct let mimořádně krásná, má kaštanové, rudozlaté vlasy a vysoko posazené lícní kosti rodu Tullyů. Baví jí vyšívat, tančit a poslouchat romantické písně o rytířích. Ale stane se jí něco strašného.

Sága Ledu a ohně je nejlepší fantasy co jsem kdy četl, momentálně má čtyři díly a ještě vyjdou asi tři další. Spletitý, strhující, zvraty oplývající příběh od G.R.R.Martina. Je lepší než Tolkien. Měl by sis rozšířit obzory a přečíst si to.

27 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:45 | Reagovat

tak dobře, zařadím to do seznamu povinné literatury, momentálně v něm nic není, protože se mi povedlo vykoupit jeden antikvariát, kde měli edici světozor za čtrnáct korun a já se tak dostal k dílům norky ulvy sjörgosonové, ona se tak nejmenuje, ale zní to dost podobně, snad mi to promine, a strašně mě to dojalo, no a už kvůli sanse bych se na to měl podívat, možná jsi mi neměl říkat, co jí čeká, to je jako když sleduješ film o titaniku a celou dobu si říkáš, ale stejně se potopí a jen čekáš, kdy ty minuty s palubní kapelou skončí, protože osud se nedá změnit,děkuji za odpovědi

28 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:48 | Reagovat

poláků je stále sedm, co to bylo za zlotřilce z vašeho oddílu, že o nic nemáš walnou mienku? Kradli vám svačiny? nemyli se? nepřezouvali se? mluvili sprostě? Byli to baníci? nebo co to bylo zač? trhovci z trhu v polském těšíně? bojovníci za solidaritu? rybáři z gdaňska? kdo ví...

29 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 23:49 | Reagovat

To bylo schválně, abych tě navnadil.

30 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:49 | Reagovat

povídka se jmenuje jediný a jediný polák zbývá, aby dorovnal američany.

31 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 23:51 | Reagovat

Ne, byli v pohodě. Jacek, Tadek a Radek. Všichni tak kolem 2300. Poláci jsou vesměs sympatáci, kromě Lecha Walesy. :-)

32 heavy_head heavy_head | Web | 7. prosince 2008 v 23:52 | Reagovat

Příhodný název, nemyslíš?

33 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 7. prosince 2008 v 23:58 | Reagovat

tos mě rozesmál heve, a proč pojmenováváš hrdiny brody a walthers, když by se klidně mohli jmenovat Jacek, Tadek a Racek, no jo v polsku se už s elem 2300 všichni rodí a po odkojení mají tak 2400, ale jsou to socky, jako ten bartoš socka nebo heberly jako ten tadeáš heberla :)

34 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 8. prosince 2008 v 0:00 | Reagovat

A to že jsou poláci sympaťáci říkáš jen teď, když jich sem sedm přilezlo jak švábi na pivo :), ale ještě ráno jsi tvrdil, že o nich nemáš walnou mienku:) :)

35 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 8. prosince 2008 v 0:04 | Reagovat

ale proč jediný, na tanelornu řádění cvrčků přeci nepřežil nikdo, nebo to byl ten jejich vůdce hlavní cvrčák, koho myslel autor za jediného, abych nedopadl jako homer simpson, když v díle o náboženské sektě sledoval film na vymývání hlavy, ale nezanechalo to na něm žádný efekt, protože si počas filmu vymýšlel vlastní děj .)

36 heavy_head heavy_head | Web | 8. prosince 2008 v 0:33 | Reagovat

Přežil to vypravěč. On jediný.

Kdyby jich to přežilo víc, dal bych tomu název: "Dva". Nebo "Tři". :-)

37 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 8. prosince 2008 v 17:51 | Reagovat

polsko srovnalo:) usa

38 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 8. prosince 2008 v 19:43 | Reagovat

polsko vymazalo usa

39 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 8. prosince 2008 v 22:23 | Reagovat

stáhnul jsem si poslední liberty a je to moc milé, takový pěkný humor, brandy je tam skvělá, moc se mi líbí, že jde dělat humor se strašně málo prostředky.

---------------------------------------------------

obecně:ale ne vždy je nutné, aby postava přežila, ale kdo potom ten příběh vypráví :)

40 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 9. prosince 2008 v 0:09 | Reagovat

poláci se pěkně pomnožili, dopsal jsem ke komentářům o nesmrtelné partii ještě jednu, jak říkáš, malebně bizarní miniaturku z dnešní tvorby:)

s pozdr.plk.

41 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 9. prosince 2008 v 0:14 | Reagovat

abych nezapomněl,na playchess se objevil nový fenomén, jmenuje se ultimatebourne, podle toho filmu či spíše hrdiny, nedávno, nebude tomu týden, doslova rozdrtil několikrát za sebou starwarse a ten už se tam chvíli neukázal a dnes spekulovali, kdo to může být a nějak přišli na to, že to je magnus carlsen, to je zajímavé, že, a když jsem se pak díval na matta dammona, tak je mu magnus dost podobný a naopak a údajně ho má magnus carlsen velmi oblíbeného, to jsem tedy ještě chtěl napsat , zdar, plk.

42 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 9. prosince 2008 v 20:58 | Reagovat

ještě jsem chtěl přidat tenhle odkaz:

http://www.youtube.com/watch?v=cMhb7C6RD4U&feature=related

43 heavy_head heavy_head | Web | 10. prosince 2008 v 16:39 | Reagovat

To bylo strašné! :-D

Budu muset zřídit sekci YouTube. ;-)

44 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 10. prosince 2008 v 17:12 | Reagovat

jo, seřiď a zařiď, poláci se množí :)

další odkaz:

http://cz.youtube.com/watch?v=FfohxLvjV_g

45 heavy_head heavy_head | Web | 10. prosince 2008 v 17:23 | Reagovat

Jo, na to jsem narazil už včera.

Asi to zařadím do sekce Internet pod názvem Podivuhodná videa z YouTube. :-O

46 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 10. prosince 2008 v 17:36 | Reagovat

přííííšernéééé :)

47 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 10. prosince 2008 v 17:39 | Reagovat
48 heavy_head heavy_head | Web | 10. prosince 2008 v 18:39 | Reagovat

Ze života. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama