Bůh stvořil člověka, aby člověk stvořil internet.

NA BAZÉNĚ aneb KOMU ZVONÍ PRKNO

2. listopadu 2008 v 17:52 | heavy_head |  Singel Rowsen
Z nevinného dovádění se může někdy vyklubat i existenční záležitost...
Po škole jsem šel s George Bredlovem na bazén podívat se trochu na holky. Je totiž blbost vydat se na plovku sám, to dělaj jen úchyláci a Bryan O´Neal. Před dvěma roky nám postavili v Singel Rosenu úplně novou plovku, takže jsme se mohli rochnit ve vodě i v zimě. To odpoledne ale bylo na bazéně skoro prázdno. Jen nějaké tři baby se tam rochňaly a vzájemně potápěly. Koukli jsme po sobě s Bredlovem a zamířili po okraji bazénu k nim. Byla mezi nima holka, kterou jsem ještě nikdy neviděl. Měla černý oči a obočí a blond vlasy vyčesané nahoru a byla senzačně opálená. Uviděla nás a zasmála se, aby ukázala, že jednoho z nás ráda vidí. Bredloveho a mě z toho málem klepla pepka. Zpočátku to nebylo jasné, ale pak se to vyjasnilo. Za námi šel Piere Dewil (co ten tu dělá?) ve svých šílených oranžových plavkách s nápisem: YES! V každé ruce držel červený plastikový kelímek s coca-colou a s brčky. Jedna z těch ženštin si ho už tedy vycvičila na bernardýna.
"Jé, co tu… já tu," koktal, když nás zaregistroval.
Schválně jsme vtáhli Dewila mezi sebe, aby vynikla naše (hlavně moje) muskulatura a plácali ho přes ramena, jako že se známe.
"Tohle je Sherilyn Macgroverová," představil Dewil největší kusandu z těch tří celým jménem jako idiot. "Tohle jsou Standard Six a George Bredlove."
Sherilyn radostně plácla do vody rukou, jako že nás ráda vidí, a pak vylezla po schůdkách, aby si vypila svoji kolu.
Sherilyn Macgroverovou z bazénu vystupující bych dal klidně předepsat jako léčebnou kůru. Mě to aspoň umrtvilo. Měl jsem dojem, že musela vyskočit z televizní obrazovky. Něco takového dnes vidíte jen ze stránek časopisů. Pila a přitom anatomicky zkoumala naše reakce. Nevím, jestli na mě něco poznala, ale Bredlovemu zrudly uši a začal lehce slintat.
"Já jsem Angie!" přihlásila se jedna z obludek ve vodě a povzbudivě zamávala stehnem.
Dewil to všechno sledoval z podřepu a rozjařeně navrhl, abychom si zahráli nějakou oblíbenou vodní hru, třeba na tuleně. Sherilyn se zasmála ukazujíc zuby. Dostavil se pocit, který jsem dosud zažíval jen při poslechu Blind Guardian, tzv. nábožné chvění - pocit nepříčetné radosti i smutku zároveň, tekuté štěstí a povznesenost nad každodenní lidské bytí, rozbití se v ránu a být zasaženi bleskem. Pocit, že tohle je Věc, pro kterou stojí za to zemřít.
Plácnul jsem sebou stylově do vody. Růžová koupací čepice na mě vycenila tesáky a povzbudivě pravila: "Já jsem Kathy."
"Čau Katko," pravil jsem. Odmotýlkoval jsem blíž k Dewilovi. U Dewila se pohybovala ta misska.
Piere Dewil suverénně krauloval svým křečovitým způsobem, takže chvílemi to vypadalo, že se topí. Několikrát jsem ho obkroužil, abych ukázal, že jsem lepší plavec než on. Přitom jsem z něj páčil potřebné informace. Bredlove se rozhodl, že zaimponuje a drápal se na desetimetrovou skokanskou věž. Všichni jsme ho sledovali. Bredlove se vyškrábal až nahoru a tvářil se, že chce skočit. Zamával na nás, došel na okraj prkna, kouknul dolů, trochu to s ním trhlo a pak začal nejistě ustupovat pozpátku, drže se křečovitě zábradlí.
"To já bych klidně… skočil… kdyby se mě chtělo," slyšel jsem se, jak říkám.
Dewil právě dělal velrybu a když to slyšel, přestal blbnout a nejistě se podíval na svou společnici. Sherilyn přestala splývat a vykouzlila ten svůj končetinyrvoucí úsměv. "Kdo skočí z té desítky, je u mě frajer."
Dewil spěšně vyšolíchal z bazénu a rozběhl se cupitavými krůčky k děsivě klenoucímu se žebříku vedoucímu k nedozírným výškám, k místu bytí a nebytí, přezdívanému také sebevrahova lahůdka, se mnou v patách. Po cestě jsme potkali Bredloveho, jež sestupoval dolů a měl v obličeji barvu brčálu v letním slunku. Nakonec to taky otočil a šel se s námi předvést. "Je to bašta," drtil přitom mezi zuby.
Vyjasnilo se, že Murphy měl pravdu s tím, že vzdálenost skokanského můstku od vodní hladiny je při pohledu shora mnohem větší než naopak.
Kruciš, pomyslel jsem si zachmuřeně, tohleto ani náhodou. Hleděl jsem do propasti a propast hleděla do mě. Přišel čas, ta kurva, a řekl: "Hyn se hukáž, synku!" a co z tebe zbylo? Chvástavé silácké řeči zmačkané do papírové kuličky. Ano, přátelé, pohled z prkna je hrozný. Pohled do nitra, schody do sebe. Dole na nás mávaly tři rozmazané šmouhy a volaly: "No tak, skočte!"
Byl jsem si jist, že zítra bych to třebas skočil.
"Hoši, kamarádi, proboha živého, neskákejte," prosil nás nebohý Dewil, který trpěl závratí a už jen to, že vylezl až sem, svědčilo o jeho neobyčejných morálněvolních vlastnostech. Ztěžka polknul: "Já, já totiž… asi neskočím…"
Měli jsme ho zcela v hrsti. Ale pak jsem si vzpomněl, jak mi jednou Dewil vrátil přihrávku v situaci, kdy mohl sám střílet a dát důležitý gól. Na takové chvíle se nezapomíná. Já tedy ne.
"Dobře, Piere. Co jsi ochoten pro to obětovat?"
"Samozřejmě vám dám všechno, co budete chtít."
"Pro začátek snad bude stačit, když nám dáš adresu od té kočky."
"A seženeš mi tričko s kapucí."
"Přestaneš mě provokovat."
"Zastřelíš svého psa."
"Začneš poslouchat Blind Guardian."
Dewil nám slíbil všechno a ještě něco navrch.
No řekněte sami, mohli jsme ho nechat ve štychu?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 2. listopadu 2008 v 18:49 | Reagovat

Hurá hurá, je tu nový Singel Rowsen, hurá.

Jak to přečtu, okomentuji, teď jdu do obchodu, ale už se těším.

2 heavy_head heavy_head | 2. listopadu 2008 v 20:07 | Reagovat

Na přání čtenářů. :-)

3 plukovník Bepk plukovník Bepk | E-mail | Web | 2. listopadu 2008 v 20:12 | Reagovat

Tak tohle byl zase jeden super ale opravdu vynikající Singel, nejvíc se mi líbila věta, byl jsem si jistý, že zítra bych to skočil, lehce napsáno, pěkné, jen mi nějak unikl význam zde:"přišel čas, ta kurva, a řekl..." :) s pozdravem plk. Jen tak dál. Ať žije Singel Rowsen, Pierre Dewil, Bredlow, Standard Six i Sherylin. Díky za nový Singel÷)

4 heavy_head heavy_head | 2. listopadu 2008 v 20:17 | Reagovat

Čas je někdy kurva. Někdy se tě na něco zeptá a ty nejsi připravený. Nestalo se ti to snad nikdy? :-)

Díky za pochvalná slova, mám z nich velkou radost, opravdu.

5 heavy_head heavy_head | 2. listopadu 2008 v 22:22 | Reagovat

Mně to někdy komolí slova ve wordu, takže to pak musím opravovat, třeba místo Murphy (jako Murphyho zákony) mně to píše Murény, nebo místo Dewila Debil a tak podobně. :-) Takže kdybys narazil na nějakou nesrovnalost, klidně mi to řekni.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama